Jesteśmy zaangażowani społecznie. Pomagamy, edukujemy w zakresie bezpieczeństwa i zdrowia związanego z koniecznością stosowania środków ochrony indywidualnej.

29 października

Dziś przekazaliśmy 300 000 sztuk masek jednorazowych na ręce Pani wice prezydent Warszawy. Maski trafią do warszawskich przedszkoli, szkół i pozostałych placówek oświatowych pracujących obecnie w trybie stacjonarnym. Solidarność to dla nas najcenniejsza wartość. Wspierajmy się!

Więcej informacji znajdziesz tutaj

8 czerwca

W czerwcu w ramach współpracy polsko-chińskiej przekazaliśmy wolontariuszom Fundacji EMS PL 120 000 masek ochronnych. Maski trafiły one do opolskich szpitali i innych jednostek służby zdrowia. Bardzo dziękujemy Panu Prezydentowi Arkadiuszowi Wiśniewskiemu oraz pracownikom Urzędu Marszałkowskiego oraz Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Więcej informacji znajdziesz tutaj

15 kwietnia

Walczą o nasze zdrowie i życie na co dzień. Lekarze – ich potrzeby są bardzo zwyczajne – brakuje najpotrzebniejszych środków ochrony indywidualnej. Jeśli oni zachorują, nas również nie będzie miał kto leczyć.

W kwietniu przekazaliśmy 120 tysięcy masek dla lekarzy z Opolszczyzny.

Więcej informacji znajdziesz tutaj

Centrum Edukacji
Chcemy edukować społeczeństwo w zakresie bezpieczeństwa i zdrowia związanego z koniecznością stosowania środków ochrony indywidualnej w dobie pandemii.
Jako jedyni przygotowaliśmy porównanie zdjęć mikroskopijnych masek materiałowych i medycznych.
Na fotografiach zostały przedstawione poszczególne warstwy, które są następnie zaginane i nakładane na siebie w maseczce. Widać na nich włókna, dziury i miejsca połączeń.

Zaskoczą Cię różnice w ich budowie!

Maska Materiałowa

Tak, to ta najpopularniejsza maska. Kupisz ją w sklepie, na stacji benzynowej, w internetowym bazarku. Zobacz, jak została uszyta, jaką ma formę splotu. Widzisz te dziury? To właśnie przez te dziury wirus może przedostać się do Twojego organizmu. Co więcej, maska materiałowa nie posiada żadnych filtrów, nie jest certyfikowana ani przygotowywana w sterylnych warunkach.

Dlatego naszym zdaniem noszenie masek materiałowych nie jest bezpieczne.

Maska Medyczna

Maska medyczna posiada zupełnie inną budowę. Niesymetryczne łączenia, zgrzewane warstwy nakładane jedne na drugą, specjalne filtry – tego nie znajdziemy w maskach materiałowych. Ważny jest również sposób przygotowania – maski medyczne powstają w sterylnych warunkach, są dodatkowo dezynfekowane.